Olej silnikowy dla auto
Top bestsellerów
Homologacja producenta samochodu
Oznaczenia
Właściwości fizyczne i chemiczne
Oleje i płyny
Oleje silnikowe dla Top modele
- Olej silnikowy BMW Seria 3
- Olej silnikowy AUDI A4
- Olej silnikowy VW GOLF
- Olej silnikowy OPEL ASTRA
- Olej silnikowy AUDI A6
- Oleje silnikowe BMW Seria 5
- Oleje silnikowe VW PASSAT
- Oleje silnikowe FORD FOCUS
- Oleje silnikowe FORD MONDEO
- Oleje silnikowe SKODA OCTAVIA
- olej RENAULT MEGANE
- olej HONDA CIVIC
- olej AUDI A3
- olej MERCEDES-BENZ Klasa E
- olej MERCEDES-BENZ Klasa C
Olej silnikowy to płyn techniczny znajdujący się w układzie smarowania silnika samochodowego. Zmniejsza on tarcie elementów jednostki napędowej, dzięki czemu zwiększa się ich żywotność i efektywność pracy oraz zmniejsza ilość spalanego paliwa. Zapewnia on chłodzenie elementów silnika, oczyszcza je z brudu i osadu węglowego, a także zapewnia ochronę przed korozją.
Klasyfikacje olejów silnikowych
- SAE. Jest ona oparta na lepkości olejów silnikowych w różnorodnych temperaturach. Została ona opracowana przez członków Stowarzyszenia Inżynierów Motoryzacji SAE International. Zgodnie z podaną klasyfikacją wszystkie czynniki smarujące można podzielić na zimowe, letnie i całoroczne.
- API. Zgodnie z klasyfikacją Amerykańskiego Instytutu Naftowego wszystkie czynniki smarujące można podzielić na następujące grupy: S – do silników benzynowych, C i F – do silników Diesla. Zgodnie ze specyfikacjami silnika każda z wymienionych grup jest podzielona na kategorie serwisowe, które są także oznaczone literami. Produkty posiadające kategorie serwisowe SN, CK-4 i FA-4 w pełni spełniają najnowsze wymagania.
- ACEA. Stowarzyszenie Europejskich Producentów Samochodów wyróżnia 3 kategorie olejów silnikowych zgodnie z charakterystyką działania:
- А/В. Do różnorodnych konfiguracji silników Diesla i benzynowych.
- C. Do nowych jednostek napędowych z katalizatorami lub filtrami cząstek stałych.
- E. Do silników Diesla samochodów ciężarowych i pojazdów specjalnych.
Rodzaje olejów silnikowych w zależności od ich składu
Podczas klasyfikowania podstawowych olejów do jednostek napędowych Amerykański Instytut Naftowy (API bierze pod uwagę nie tylko ich skład, ale i także technikę wykonania, powodując podzielenie wszystkich produktów na 5 grup:
- Produkty destylacji ropy naftowej, które nie zostały uszlachetnione.
- Destylaty ropy naftowej poddane uszlachetnianiu.
- Destylaty ropy naftowej poddane rozbudowanemu uszlachetnianiu na czele z kilkakrotnym krakingiem w obecności wodoru.
- Krótkołańcuchowce poliolefiny otrzymywane drogą syntezy chemicznej.
- Bazy olejowe otrzymywane drogą syntezy chemicznej.
Bardziej powszechna klasyfikacja dzieli wszystkie produkty zgodnie z ich składem na 3 grupy:
- Mineralne. Obejmują one oleje silnikowe powstałe z I i II grupy klasyfikacji baz olejowych API. Są one niedrogie i odpowiednie dla silników posiadających wysoki przebieg.
- Półsyntetyczne. Ich skład obejmuje nie mniej niż 25% baz olejowych z III, IV lub V grupy. Są one bardziej skuteczne niż oleje mineralne i tańsze on olejów syntetycznych.
- Syntetyczne. Ich skład obejmuje nie mniej niż 30% baz olejowych z III, IV lub V grupy. Posiadają one przedłużoną częstotliwość wymiany i bardzo dobrze rozpuszczają dodatki.
Czesciauto24.pl: wysokiej jakości oleje silnikowe do Twojego samochodu
W naszym sklepie internetowym znajdziesz ponad 2 000 rodzajów olejów silnikowych pochodzących od 13 różnych marek. Wśród najbardziej popularnych producentów znajduje się Motul, Liqui Moly, Castrol, Febi Bilstein, Startol, Vaico, Swag, Elf i Aral. Dzięki licznym promocjom i zniżkom możesz u nas kupić oleje silnikowe w najbardziej przystępnej cenie.
Uwaga: wymiana oleju silnikowego powinna zostać dokonana na stacji serwisowej.
FAQ
→ Jaki olej silnikowy wybrać?
Najlepszym sposobem na dokonanie właściwego wyboru jest zapoznanie się z instrukcją obsługi pojazdu. Możesz również wybrać olej silnikowy do swojego samochodu korzystając z selektora na naszej stronie internetowej. Wystarczy wybrać markę, model i silnik, aby znaleźć odpowiedni olej.
→ Jaki olej silnikowy jest najlepszy?
Najwyżej oceniane produkty najlepiej pasujące do nowoczesnych silników o wysokich osiągach:
→ Jak często wymieniać olej silnikowy?
Dzięki nowoczesnym środkom smarnym w większości dzisiejszych silników zalecane okresy wymiany oleju wynoszą od 10 000 do 15 000 km, ale co najmniej raz w roku.
Jednak różne pojazdy mają różne potrzeby w zakresie serwisowania i każdy producent zaleca inne okresy między wymianami oleju w swoich silnikach.
→ Kiedy należy dolać olej silnikowy?
- Jeśli poziom oleju na bagnecie znajduje się poniżej oznaczenia minimum.
- Jeśli zapali się kontrolka niskiego ciśnienia oleju.
Z reguły jednak silnik samochodu w dobrym stanie nie wymaga uzupełniania oleju pomiędzy kolejnymi wymianami.
→ Ile oleju zużywa mój samochód?
Zależy to od silnika Twojego pojazdu. Na przykład typowy silnik samochodowy o pojemności 2,4 litra będzie potrzebował od 4 do 6 litrów oleju.
Nasz selektor oleju znajdzie odpowiedni olej do Twojego samochodu i pokaże Ci dokładnie, ile oleju potrzebujesz.
Praktyczne wskazówki na temat funkcjonowania, przyczyn awarii, diagnozowania usterek i interwałów wymiany
- Najbardziej atrakcyjne cenyCzesciauto24.pl zapewnia Oleje silnikowe wysokiej jakości w najbardziej atrakcyjnych cenach.
- Oszczędność w kosztach dostawyDarmowa wysyłka na terenie Polski dotyczy zamówień, które przekraczają kwotę 360 PLN, z wyjątkiem artykułów wielkogabarytowych, opon lub części podlegających kaucji.
- Duży wybórObecnie oferujemy naszym klientom ponad 1 000 000 części zamiennych.
Szybka dostawa
Sposób wysyłki
Fenomenalny olej, zagłębiając się w szczegółowe dane oleju można zobaczyć że posiada świetne właściwości jeszcze na dodatek jest polskiej produkcji oraz w dobrej cenie! A bije na głowe przereklamowane motule itp.
Do wszystkich swoich aut i motoru stosuję MOTUL. Uważam, że jest to najlepszy olej!!!
cena wysoka, po przejechaniu 20tyś km podczas wymiany dość ciemny, na klawiaturze rozrządu nie było śladów osadu,zapalanie zimą bez problemów.
bardzo dobry w spalaniu benzyny oraz wytrzymalosc dlugoterminowa, tylko brak w dostawie . NIGDZIE GO NIE MO bo jest BEZ ZARZUTOW