Zacisk hamulcowy tylne i przednie do samochodu
Zacisk hamulcowy dla innych producentów samochodów
Zacisk hamulcowy do samochodów
-
Top cenyCzesciauto24.pl zapewnia Zaciski hamulcowe wysokiej jakości w najbardziej atrakcyjnych cenach.
-
Koszty przesyłkiOszczędzić na kosztach przesyłki. Przesyłka gratis, w przypadku, gdy wartość zamówienia jest powyżej 340 PLN
-
Szeroki wybórW tym momencie nasza oferta to ponad 500000 części zapasowych
-
Szybka dostawa!
Sposób wysyłki
Katalog Zacisk hamulca od producenta:
Wymienić część zamienną Zacisk hamulcowy - uszkodzoną albo został osiągnięty limit stosowania! Dowiedzieć się przydatnej informacji o Zacisk hamulcowy
W większości samochodów stosowane są pływające zaciski hamulcowe. Są one kompaktowe, łatwe w eksploatacji i naprawie. Niemniej jednak są one kiepsko chronione przed wilgocią i brudem, co powoduje korozję. Co więcej, danego rodzaju zaciski są wrażliwe na uderzenia i wibracje.
Cięższe pojazdy i samochody sportowe wyposażone są w stałe zaciski hamulcowe. Wadą tego typu zacisków jest wysoka cena oraz kosztowe serwisowanie. Posiadają one długą żywotność, nie są podatne na zniszczenie i zapewniają skuteczniejsze hamowanie.
W celu wykorzystywane są specjalne środki smarujące dostępne w formie pasty lub sprayu. Można je podzielić na trzy grupy:
- wysokotemperaturowe produkty zapobiegające zatarciom z dodatkiem metalu. Są one nakładana na wspornik, podkładki antywibracyjne oraz tylną stronę klocków hamulcowych.
- produkty odporne na wysokie temperatury na bazie mineralnej. Są one przeznaczone do smarowania sworzni prowadzących, jeśli hamulce pracują pod umiarkowanymi obciążeniami.
- produkty na bazie olejów syntetycznych. Są one przeznaczone do wszystkich ruchomych elementów zacisku hamulcowego.
Wybór konkretnego środka smarującego zależy od Twojego stylu jazdy. Na przykład, w trakcie sportowej jazdy układ hamulcowy poddawany jest wysokim obciążeniom, w wyniku czego ulega przegrzaniu. W takim przypadku należy skorzystać z wysokotemperaturowych środków smarnych zapobiegających zatarciom. Pozostałe rodzaje past przeznaczone są do spokojnej jazdy.
Sekwencja poszczególnych kroków może różnić się w zależności od modelu samochodu. Przestrzegaj instrukcji naprawczych swojego pojazdu. Zazwyczaj typowa procedura wymaga wykonania następujących kroków:
- Otwórz maskę.
- Odkręć korek wlewu płynu hamulcowego.
- Podnieś samochód.
- Zdemontuj koło.
- Odłącz przewód hamulcowy od kolumny amortyzatora i załóż na niego zacisk.
- Odkręć przewód z zacisku.
- Odciągnij klocki hamulcowe od tarczy.
- Odkręć mocowania części i je wymontuj.